Zdjęcia produktowe

Zdjęcia produktowe CNC

Sesja zdjęciowo produktowa wykonana dla grudziądzkiej firmy Formeleon (obecnie Rychiger Poland Sp. z o.o.).

Zdjęcia produktowe CNC Zdjęcia produktowe CNC Zdjęcia produktowe CNC Zdjęcia produktowe CNC Zdjęcia produktowe CNC Zdjęcia produktowe CNC Zdjęcia produktowe CNC Zdjęcia produktowe CNC

Zdjęcia Produktów i wyrobów CNC

W dzisiejszych czasach konkurencja w wielu dziedzinach biznesu jest bardziej zacięta niż kiedykolwiek. Aby wyróżnić się na rynku, niezbędne jest prezentowanie produktów w jak najlepszym świetle – i to dosłownie. To właśnie dlatego firma Formeleon (obecnie Rychiger Poland Sp. z o.o.). z Grudziądza zdecydowała się na współpracę z naszą firmą. Zostaliśmy wybrani aby stworzyć profesjonalne zdjęcia wyrobów i produktów CNC. Nasze zdjęcia produktów pomogły Formeleon zwiększyć swoją obecność w wielu kanałach i przyciągnąć nowych klientów.

Wyzwanie: Stworzenie odpowiednich materiałów marketingowych

Formeleon to firma specjalizująca się w produkcji części i elementów wytwarzanych w procesie obróbki mechanicznej CNC (Computerized Numerical Control, pol. komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi). Ich produkty to wyroby o doskonałej jakości, wykonane z niezwykłą precyzją oraz mające specjalistyczne przeznaczenie. Firma jako wsparcie sprzedaży wymaga równie dobrych materiałów marketingowych, jednak stan posiadanych zdjęć produktów CNC nie oddawał w pełni potencjału oraz wartości firmy. Brak profesjonalnych zdjęć produktów był jednym z głównych problemów firmy i sporym mankamentem utrudniającym pozyskiwanie nowych klientów.

Dla klienta najistotniejszy było, aby zdjęcia produktów oddawały precyzję, jakość wykonania oraz detale elementów CNC oferowanych przez Formeleon. Firma potrzebowała wyjątkowych ujęć poszczególnych produktów, przedstawiające je w takim świetle aby pomogłoby potencjalnym klientom zrozumieć ich praktyczne zastosowanie i dostrzec ich nieskazitelną jakość.

Rozwiązanie: Sesja fotograficzna + opracowanie zdjęć

Nasza dział graficzny kierując się potrzebami i oczekiwaniami klienta rozpoczął pracę nad projektem. Kluczowym elementem było rozpoznanie branży oraz specyfikacji produktów. Aby uwypuklić detale i ukazać jakość produktów należało uwzględnić wiele czynników. Oto kroki które podjęliśmy:

  1. Studio Fotograficzne

Stworzyliśmy specjalne studio fotograficzne, wyposażone w odpowiednią aparaturę, oświetlenie oraz tło. Dzięki temu byliśmy w stanie kontrolować warunki co wpłynęło na jakość zdjęć oraz ułatwiło przyszły proces post-produkcji.

  1. Ujęcia Detali

Zdjęcia produktów CNC wymagały ujęć detali, które często były małych rozmiarów. Nasze unikatowe podejście do każdego produktu pozwoliło uwypuklić te detale, co sprawiło, że produkty Formeleon prezentują się imponująco.

  1. Post-produkcja i obróbka graficzna

Po wstępnej selekcji materiału przez klienta przeszliśmy do ostatniego kroku, jakim jest graficzna obróbka każdego zdjęcia. Każde zdjęcie zostało starannie opracowane, pozbawione zbędnych elementów, kolory zostały zoptymalizowane a każdy element został wycięty z tła. Dzięki takiemu podejściu produkty wyglądają jednolicie a cała sesja tworzy spójną całość. Zdjęcia bez tła, czyli obrazki przezroczyste można swobodnie wykorzystać w przyszłych materiałach marketingowych, np. w broszurach, animacjach video, roll-upach czy ulotkach.

Wyniki naszej współpracy

Efekty naszej współpracy są praktycznie natychmiastowe i znacząco wpływają na rozwój firmy. Nowe zdjęcia produktów CNC firma może wykorzystać w wielu kanałach komunikacji. Dzięki pozyskaniu nowych zdjęć produktów firma może zyskać na wielu płaszczyznach:

  • Może odnotować wzrost ruchu na stronie internetowej.
  • Zwiększenie konwersji, gdyż klienci mają pełniejszy obraz produktów.
  • Zwiększenie zamówień, zarówno od nowych, jak i stałych klientów.
  • Zwiększoną obecność na mediach społecznościowych dzięki atrakcyjnym zdjęciom.

Nasza współpraca z Formeleon to doskonały przykład, jak profesjonalne zdjęcia produktów mogą wpłynąć na przyszły sukces firmy. Dzięki naszym zdjęciom produktów CNC Formeleon jest teraz lepiej widoczny, a ich produkty prezentują się w sposób, który przyciąga uwagę klientów.

To dowód na to, że inwestycja w profesjonalną fotografię produktów może przynieść realne korzyści i przyczynić się do rozwoju firmy.